portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » Internet/TV
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet/TV

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
chrupek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 28, 2009 9:39
Posty: 120
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:01    Temat postu: Re: Internet/TV

Z tego co ja się oriętuję to obaj dostawcy mają kabel w mieszkaniach, na pewno ma UPC, a ISTS na 99%. W ofercie UPC dają router (WiFi), a przynajmniej dawali jakiś czas temu. Jeżeli nie to zawsze można kupić (koszt około 110zł z WiFi).
Najlepiej dzwonić i pytać. I poszukać numeru do agenta a nie na główną linię bo tam się długo czeka.
Moja pomoc raczej marna ale zawsze coś.
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 7:37    Temat postu: Re: UPC czy ISTS

KNIGHT_QWERTY napisał:
Do tej pory korzystałem z z lokalnego nadawcy internetu do komputera stacjonarnego. Tu wiadomo podpęcie do karty sieciowej. Natoiast nie wie zupełnie jak to jest w laptopach.

W obu masz interfejs LAN/RJ45, czyli na normalny kabelek sieciowy. W laptopie tylko oprócz tego masz Wi-FI. W warunkach domowych potrzebujesz mieć router z Wi-FI (podłączony do łącza dostawcy), z którym Twój laptop się połączy.

KNIGHT_QWERTY napisał:
Rozumiem ze UPC to internet po kablu a ists to radiówka?? Czy router jest potrzebny do upc czy tylko do ists?

Do mieszkania będziesz miał kablem. To, jak dostawca doprowadzi główne łącze do bloku, generalnie Cię nie interesuje. W bloku na pewno macie okablowanie lub peszle, którymi dostawcy prowadzą swoje kable. Dostawcy stricte internetowi (Multiplay, którego ja polecam, albo Lipska) do mieszkania ciągną Ci kabel RJ45 (najlepiej, żeby zarobić tam gniazdko pod lub nadtynkowe), do którego kupujesz sam lub u nich zwykły routerek (z Wi-Fi). Nie wiem, jak ISTS (ale pewnie robi podobnie), ale UPC wsadza kabel koncentryczny i daje własny router, bo do ich kabla zwykły router nie podejdzie. Miałem przez 14 dni UPC i sam router chodził dobrze (zrezygnowałem z powodu 3 awarii w ciągu 2 tygodni).
Tylko przypilnuj, żeby gniazdko/kabel, gdzie będzie router było w centralnym punkcie mieszkania, żeby sygnał Wi-Fi był równomierny, gdziekolwiek włączysz laptopa.

KNIGHT_QWERTY napisał:
Jakie są opłaty przy zakładaniu Przy ISTS to chyba po 60 zł za aktywacje i instalacje a w UPC bodajże 39 zł.(dane ze stron internetowych).

Cały czas są jakieś promocje. Zasadniczo przy umowach na 2 lata i z reguły też przy rocznych, za instalację / aktywację płacisz złotówkę (na pewno UPC, Multiplay) albo blisko tego. To już trzeba się pytać.

Ja powiem tak (mieszkam na Stoszki, przecznica od Przewóz) i opinie mam takie:
Lipska: dobre ceny i przez pewien czas fajnie chodziło. Niestety po kilku miesiącach łącze zrobiło się niestabilne (duże pingi, straty pakietów), czego nie potrafili wyeliminować. Poza tym oferują chyba max. 6mbit.
UPC: w pakiecie z tv, jeśli ktoś chce mieć, niezłe ceny. Dobre łącza (do 25mbit). Internet jak nie ma awarii, chodził stabilnie, tzn. dobre pingi, bez strat. Ale ja zrezygnowałem, bo w ciągu 2 tygodni miałem 3 awarie, w sumie prawie 5 dni bez usługi, a najgorsze, że na infolinii albo kłamią, albo są niepoinformowani, nie wyrabiają się też z deklarowanymi czasami napraw. Druga sprawa, to monterzy nie potrafili nawet telewizyjnych gniazdek w pokojach estetycznie zrobić i miałem w dwóch pokojach i w przedpokoju, gdzie był router, dziury, także porażka.
Teraz mam Multiplay, łącze 20mbit (teoretycznie po 17 10mbit, ale w praktyce nie spada poniżej 15mbit, najlepsze możliwe pasmo wychodzące. Łącze chodzi super (jedna krótka awaria dotycząca zasilania w dzielnicy, gdzie mają centrum). Przez pół roku koło 42zł, przez pozostałe półtora bodajże 64zł. Tylko Multiplay nie daje tv (ale przy dobrym łączu jest coraz więcej ofert cyfrowej tv), na czym mi akurat nie zależy.
ste_fan 
   

Bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Sie 21, 2009 17:37
Posty: 34
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 8:06    Temat postu: Re: Internet/TV

ISTS - Internet i TV .

W blokach 40 i 40A zamiast kabla internetowego magicy robiący instalacje puścili kabel telefoniczny, na którym internet działa, ale już TV cyfrowa jaką proponuje ISTS nie działa.
(Rozwiązaniem jest przeprowadzenie nowego przewodu internetowego lub puszczenie sygnału poprzez gniazdka elektryczne - jedno i drugie wiąże się przeprowadzaniem nowego kabla ze skrzynki na klatce do mieszkania)
wokul77 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Paź 21, 2010 14:26
Posty: 1
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 14:32    Temat postu: Re: Internet/TV

witam,

podpsialem umowe 13 pazdziernika z firma ISTS na internet i moge powiedziec ze po tygodniu uzytkowania nie mam zadnych zastrzerzen.
internet 7,5/15 Mb smiga bez problemu czasami mam nawet wiecej nie wiem czemu. Wiem ze do konca roku na pewno maja promocje podlaczenie za 1 zł a nie tak jak na stornei maja
lysy66 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lip 18, 2009 8:24
Posty: 18
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 20:10    Temat postu: Kontakt do UPC

Witam.
Ma ktoś może jakis kontakt do przedstawiciela UPC. Było mnóstwo ulotek na klatce ale jakoś nie zapisywałem bo niebyłem zainteresowany, ewentualnie jakis namiar na kogoś z ISTS.
Dzięki.
Michał
Plattom 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 02, 2009 20:09
Posty: 95
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:18    Temat postu: Re: Internet/TV

http://www.ists.pl/
Jak nie to w klatce 3 blok 40 wisi na tablicy ogłoszeń kontakt do nich
lysy66 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lip 18, 2009 8:24
Posty: 18
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:36    Temat postu: Re: Internet/TV

dzieki już mam
doradcatv 
   

Forumowicz


Wiek: 27
Dołączył: Pon Gru 18, 2017 13:12
Posty: 162
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 21, 2018 9:03    Temat postu: Re: Internet/TV

Aktualne oferty internetu na ulicy Przewóz w Krakowie, znajdują się na stronie https://panwybierak.pl/oferty-telewizja-internet-krakow-ul-przewoz/10,950463,17789 Do sprawdzenia dostępności oferty pod dokładnym adresem, niezbędne jest jedynie podanie numeru budynku.
Mateusz7238 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Cze 07, 2018 14:33
Posty: 453
Skąd: Poznania-Galileo

PostWysłany: Wto Sie 14, 2018 15:53    Temat postu: Re: Internet/TV

Firmy z Internetem/TV w Krakowie - Nowy Przewóz znajdziecie za pomocą wyszukiwarki z funkcją porównywania na https://www.dostawcy-internetu.pl/. Wpiszcie swój dokładny adres.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama