portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » okna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

okna

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nowyyy 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Sie 27, 2009 20:17
Posty: 61
Skąd: Krakow

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 13:55    Temat postu: okna

Czy nie uwazacie ze prze te otwory wentylacyjne w oknach/drzwiach balkonowych bardzo duzo ciepla ucieka?? Wiadome ze potrzeba jest wentylacja,ale chyba bez przesady, bo z tych otworow po poprostu wieje. Nie wiem jak to jest u Was. Nie zauwazylem tez zadnej requlacji tych nawiewow. Chyba nie bedzie wyjscia i trzeba bedzie na zime je czesciowo zakleic..
Plattom 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 02, 2009 20:09
Posty: 95
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 13:59    Temat postu: Re: okna

Wieje i to bardzo... mozna zamknac wentylacje w uchni czy lazience to bedzie mniej wialo, no ale kosztem pozostawania zapachow przez dluzszy czas... mozna tez zakleic, chociaz pewnie nie mozna Wink
U mnie jest podwojna wentylacja, bo niedosc ze te wywietrzniki to jeszcze sa zle wyregulowane dzwi balkonowe i na calej dlugosci po obu stronach sa nieszczelne :/
nowyyy 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Sie 27, 2009 20:17
Posty: 61
Skąd: Krakow

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 14:51    Temat postu: Re: okna

zglos to moze do serwisu i powinni bezproblemowo wyregulowac..przynajmniej w teorii tak powinno to dzialac
Plattom 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 02, 2009 20:09
Posty: 95
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 15:42    Temat postu: Re: okna

Zgłosiłem... Mają przyjść do 2 tygodni Wink mam nadzieje ze nie bedzie w tym czasie nagłego powrotu zimu, bo mnie z mieszkania wywieje Wink
krzys_krk 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 27, 2009 12:26
Posty: 87
Skąd: Leżajsk->Kraków

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 15:45    Temat postu: Re: okna

Zgodnie z tym co pisze w instrukcji obsługi mieszkania Smile wentylacji mechanicznej (te białe dyski w kuchni lub łazience czy wc) nie wolno zatykać, ani odkręcać bo rozreguluje się cały pion i będzie głośno chodzić i słabo wentylować. Jeżeli chodzi o wywietrzniki w oknach to, z tego co pisze w instrukcji, nie wolno ich całkowicie zamykać (czyli częściowo można).

PS: Dodzwonienie się do serwisu Oknoplastu graniczy z cudem. Próbuję od tygodnia, kilka razy dziennie na każdy z czterech numerów i nikt nie dobiera.
MichalR 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Maj 22, 2009 12:20
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 19:48    Temat postu: Re: okna

A czy u Was wentylacja też działa tak okropnie głośno?? co prawda nie mierzyłem, ale jeszcze trochę i pożyczę sprzęt i zmierzę w nocy poziom hałasu ( są na to normy ). Choć z biura sprzedaży dowiedziałem się , że do końca tego tygodnia wentylatory mają zostać wyregulowane. Zobaczymy jak sie to bedzie miało do rzeczywistości.
lloret 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sie 08, 2009 23:22
Posty: 84
Skąd: Kraków, Myślenice

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 0:09    Temat postu: pilne

ja w oknach nie miałem wyjscia...bo zamontowalem żaluzje...i wywaliłem te "ogromne wentylatory"...a na zime zakleje je po swojemu od zewnątrz, jeśli chodzi o kuchnie to rzeczywiście strasznie hałasuje, nawet jak jest skręcona, pozostaje jeszcze łazienka w której jak wiemy sufit jest spaprany i trzeba go obniżyć...kosztem przeniesienia wyciągu...i nie wspomne o placu zabaw, latarniach pod blokiem, zamkach w piwnicy, braku śmietnika, drzwiach wejsciowych, wizjerach, braku podświetlanych włączników światła ...za wszystkie te niedociągnięcia Inwestu zapłacimy My...i oto im chodziło..."chcecie to se zapłaćcie"... trza się zebrać, spisać i wywalczyć swoje, póki jeszcze można.
5308526
ste_fan 
   

Bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Sie 21, 2009 17:37
Posty: 34
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 11:09    Temat postu: Re: okna

U mnie w kuchni też strasznie hasłasuje. Fakt ze wentylator ciagnie także rękę może urwać ale hałas jest taki jakby za oknem był las drzew.
Natomiast w łazience ta wentylacja jest bardzo słaba.

A co do tych niedoróbek (np. brak wizjerów w drzwiach) to chyba INSTALOWI powinno zależeć na tym zeby to usunąć w przeciwnym wypadku potęcjalni kupujący beda sobie mogli poczytać na tym forum niepochlebnych opini o tym deweloperze.

Trzeba by chyba pisac jakies pisma do nich. Skoro w biurze powiedzieli (podczas odbioru mieszkania) ze jest to z ich strony niedopatrzenie i beda te wizjery zakłądać no to powinni to zrobić.
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 11:14    Temat postu: Re: pilne

lloret napisał:
...i nie wspomne o placu zabaw, latarniach pod blokiem, zamkach w piwnicy, braku śmietnika, drzwiach wejsciowych, wizjerach, braku podświetlanych włączników światła ...


Podświetlane włączniki naprawdę by się przydały. Dodam jeszcze, że przy komórkach w tym pomieszczeniu przed wejściem do parkingu przydałyby się czasowe włączniki światła - jak ktoś nie wyłączy światła to potrafi się cały dzień palić.
Marchefka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 31, 2009 19:37
Posty: 54
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 22:39    Temat postu: Re: okna

zgadzam się i popieram
filipc 
   

Początkujacy


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 03, 2009 18:27
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 18:58    Temat postu: Re: okna

ja sie zalamalem jak zobaczylem ze przez nawiewnik widac światło na przestrzał na drugą stronę Zalamany . Wiatr moze sobie swobodnie hulac przez taki nawiewnik. Odwrocilem od strony mieszkania tą plastikową nakładkę tak aby te szpary byly w dół i wtedy gąbka blokuje trochę przepływ powietrza. Ale w kuchni mi sie ten manewr juz nie udał - nawiewnik jest inaczej zamontowany i odwrocenie nie pomaga. Czytałem na stronie muratora, że w pomieszczeniach do 20m2 wystarczy 1 nawiewnik niezaleznie od liczby okien a ja i pewnie wszyscy na osiedlu mam "zniszczone" przez rozwiercenie kazde okno. Jak sa 3 w pokoju to w trzech są dziury. Same dziury na nawiewnik to mało i sa jeszcze powiercone okna na dole na odprowadzenie wody. Mozna zapomniec o 1W/m2 strat w takim oknie.

Jesli chodzi o wentylację to u mnie w kuchni tez jest b. glośna (5 piętro). Z tego co sie dowiedzialem to normalnie nie robi sie tak zeby zmiana cisnienia nastepowała na anemostacie (jak jest u nas) tylko powinna byc zamontowana przepustnica w głebi kanału na ktorej nastepuje spadek cisnienia. Znalazlem na necie takie przepustnice (tzw. motylkowe) ktore mozna wstawic w rurę i odpowiednio ustawic i wtedy powinno byc ciszej. Mozna tez probowac wstawiac tłumiki. Ale to dopiero jak bede juz mieszkał to sie bede bawił w takie rzeczy.
Rysiek82 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 17, 2009 17:13
Posty: 17
Skąd: Kraków- Nowy przewóz

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 18:01    Temat postu: Re: okna

Ja na pytanie o dziurska w oknie (czytaj nawiewniki) dostałem odpowiedź, iż jest to super nowoczesna instalacja która sama reaguje na zmiany temperatury na zewnątrz i wpuszcza odpowiednią ilość powietrza - hehe Ciekawa sprawa skoro tam jest dziursko na przestrzał. Ja 1/3 zakleiłem zupełnie, 2/3 w połowie a 3/3 zostawiłem, dzięki temu nagrzłem mieszkanie tymi letnimi kaloryferami do 20,5 stopnia. Ciekawe co będzie zimą ?

Co do łazienki i instrukcji obsługi od Instalu - ciekawe jak nieruszać tych wywietrzników przy kafelkowaniu. ja je poprostu rozebrałem i to było chwycone w 3 miejcach silikonem do komina ot cała aparatura.
Marchefka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 31, 2009 19:37
Posty: 54
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 19:49    Temat postu: Re: okna

Ja na początku miałam spore problemy z temperaturą. Później, jakoś tak nagle, zrobiło się cieplej i mam teraz w porywach aż do 24 stopniKwadratowy bez zaklejania okien. Jednak jak zobaczyłam, jak wieje z nawiewników, też częściowo pozaklejałam (zwłaszcza w pokoju narożnym, z 2 wielkimi oknami, i 2 równie wielkimi nawiewnikami..).
Nie wiem, czy temperatura była kwestią nagrzania nowego mieszkania, czy czegoś innego - fakt jest taki, że po paru tygodniach męczarni i wszelkich interwencji mam już ciepłoKwadratowy
lloret 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sie 08, 2009 23:22
Posty: 84
Skąd: Kraków, Myślenice

PostWysłany: Śro Lis 18, 2009 2:08    Temat postu: Re: okna

nawiewniki wywaliłem, strasznie dmuchały zimnem, łatwo się wypinają, to tylko kawałek plastiku i zwykła gąbka...co to za nowoczesność...kolejne kłamstwo inwestora, jesli chodzi o "tube" w łazience to też opuściła swoje miejsce, bo jest to nieuniknione gdy ktoś podwiesza sufit.
5308526
krakowiAnka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Paź 22, 2009 18:05
Posty: 19
Skąd: Kraków-Przewóz 40A

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 18:39    Temat postu: Re: okna

Nie znam sie na tych całych anemostatach, ale wydaje się, że u mnie jest z tym coś nie tak. Czy one nie powinny się otwierac, gdy jest wilgoc w pomieszczeniu??? U mnie w łazience po kazdym puszczeniu ciepłej wody przez pare minut mam saune i po płytkach płynie rzeka wody!!!! Jak tak dalej pójdzie to za jakis czas grzyb murowany... Shocked Anemostat bowiem w ogole sie nie otwiera.... No chyba, ze mam to obslugiwac recznie i wyjmowac za kazdym razem, wchodzac uprzednio na krzesełko, gdy zajdzie potrzeba odwilgocenia pomieszczenia...
Moze ktoś ma podobny problem i wie, co z tym zrobic?.... Zalamany
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama