portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » okna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

okna

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
krakowiAnka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Paź 22, 2009 18:05
Posty: 19
Skąd: Kraków-Przewóz 40A

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 13:34    Temat postu: Re: okna

Witam sąsiadów,
i mam chyba wreszcie jakies dobre wiadomości Smile Był dzisiaj u mnie pan ze spółdzielni sprawdzający wentylację, no i wreszcie działa, do tego dużo, dużo ciszej. Okazało się, że można to jednak wyregulowac. Tak więc chwała spółdzielni, że robi coś, co juz dawno powinni wytłumaczyc nam przedstawiciele Instalu.
Odnośnie nawiewnikow w oknach to uwazam, ze powinnismy napisac pismo zbiorowe do Instalu o wymiane tego dziadostwa!!!! Ja pytalam w Oknoplascie i oczywiscie mozna dokupic normalne z regulacją za 200 zl za sztuke. Tylko dlaczego mam wydawac na to z wlasnej kieszeni teraz 600 zl. W "instrukcji obslugi mieszkan" mamy napisane, cytuje: "Właściciel mieszkania może jedynie wykonać REGULACJĘ nawiewników zainstalowanych w stolarce okiennej". Tak więc, ja chcę mieć możliwość wykonania tej regulacji, a przy tych nawiewnikach jej nie ma. Zaklejanie ich, a innej możliwości REGULACJI nie ma, powoduje ze nie dziala wentylacja... wiec niestety, ale nawiewniki musza zostac wymianione na NORMALNE.
chrupek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 28, 2009 9:39
Posty: 120
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 14:12    Temat postu: Re: okna

Ja się pod takim pismem chętnie podpisze!
Zuzik_g 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Pią Gru 11, 2009 12:49
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 8:33    Temat postu: Re: okna

Ja też się chętnie podpiszę!! Mieszkam tu od 2 tygodni i ciągle marznę, kaloryfery włączone na full, a maksymalna temperatura, jaka udało mi się osiągnąć to 20 stopni. Jak tak dalej pójdzie, do wiosny zamienię się w sopel lodu. Z tej "supernowoczesnej" wentylacji okiennej wieje tak, że szkoda mówić, z kolei te okrągłe wentylatory szumią, tak, że mam ciągłę wrażenie jakby z mojego mieszkania właśnie startował odrzutowiec. Jesli kuchnia jest jednocześnie sypialnią, jak w moim przypadku, nie da się w nocy spać.
Wczoraj był u mnie miły pan od zarządcy, który teoretycznie wyregulował wentylatory, ale prawda jest taka, że nie widzę żadnej różnicy-hałas jest ciągle nie do zniesienia.
Czy komus udało się coś zrobić z tym piekielnym szumem? Albo może ktos zmierzył poziom hałasu? Przy odbiorze mieszkania powiedziano mi, że normy są spełnione, ale nie mogę uwierzyć, że ciągły szum i gwizdanie o takim natężeniu mieszczą się w jakichkolwiek normach. Można od tego oszaleć!
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 9:22    Temat postu: Re: okna

Również chętnie podpiszę ale nie wiem czy jest szansa coś z tym zrobić. Pisałem do firmy, która ma w ofercie te same nawiewniki co u nas zamontowali czyli ALEF45 (http://www.istpol.pl/helios/k.rozdzialy/Elementy_nawiewne.pdf). W katalogu jest napisane, że "Nawiwniki okienne ALEF.. z regulacją /ograniczeniem strumienia". Tymczasem odpowiedź jaką otrzymałem:

"Nawiwnieki sa nawiwnikami ciśnienowymi i reguluja same przeplyw przez nie.
Nie ma możliwości ręcznej regulacji.
W naszej ofercie nie występują innego rodzaju nawieniki."

Być może inny model innej firmy posiada taką funkcję. Ewentualnie pozostaje wymiana na model ALEF35, który ma mniejszą wydajność czyli pewnie mniejsze otwory.

W każdym razie u nas wszystkie nawiewniki poza jednym są zaklejone i temperatura znacznie się podniosła. Wydaje się, że trzeba raczej znacznie ograniczyć siłę ciągu w wentylacji aby mniej powietrza było zasysanego do mieszkania. Skoro w bloku nie ma gazu to obecna siła nawiewu wydaje się sporo przesadzona.
Hałas to inna sprawa - w pionie łazienki u nas jest strasznie głośno. W ubikacji jest natomiast cisza. Czyli da się to wyregulować.
chrupek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 28, 2009 9:39
Posty: 120
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 13:17    Temat postu: Re: okna

Mnie też się wydaje, że raczej powinniśmy wnioskować o zmniejszenie ciągu wyentylacji. Jeszcze jak część osób pozakleja nawiewniki to u pozostałych będzie jeszcze bardziej wiało i będzie jeszcze głośniej...

Może uda się tą siłę ciągu zmniejszyć.
lloret 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sie 08, 2009 23:22
Posty: 84
Skąd: Kraków, Myślenice

PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 20:26    Temat postu: Re: okna

Mam pytanie czy z waszych nawiewników tez tak wieje że firanka fruwa,i nie muszę chyba dodawać że jest przez to zimniej w mieszkaniu.Do buczenia wentylatorów już się przyzwyczailiśmy ale zimna nie cierpie..
5308526
nowyyy 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Sie 27, 2009 20:17
Posty: 61
Skąd: Krakow

PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 21:27    Temat postu: Re: okna

tez wialo. ja natomiast zalepilem otwory tasma izolacyjna - teraz nie wieje. ale dalej czuć zimno od strony okienSad
krakowiAnka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Paź 22, 2009 18:05
Posty: 19
Skąd: Kraków-Przewóz 40A

PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 22:59    Temat postu: Re: okna

Cytat:
"Nawiwnieki sa nawiwnikami ciśnienowymi i reguluja same przeplyw przez nie.
Nie ma możliwości ręcznej regulacji.



No to rzeczywiście kiepsko, skoro sprawa tak wyglada. Coś mi się wydaje, że chyba pozostaniemy przy zaklejaniu w takim razie Zalamany


Ostatnio zmieniony przez krakowiAnka dnia Wed Dec 16, 2009 23:05, liczba edycji: 1
krakowiAnka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Paź 22, 2009 18:05
Posty: 19
Skąd: Kraków-Przewóz 40A

PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 23:02    Temat postu: Re: okna

nowyyy napisał:
tez wialo. ja natomiast zalepilem otwory tasma izolacyjna - teraz nie wieje. ale dalej czuć zimno od strony okienSad



Sprawdz moze, czy masz wszystkie uszczelki w oknach, bo u mnie np. brakowalo dwoch przy drzwiach balkonowych i tez niezle wialo....
Adaxis 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Maj 02, 2010 11:27
Posty: 70
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 14:05    Temat postu: Temperatura w Mieszkaniu

Zuzik_g napisał:
J...Mieszkam tu od 2 tygodni i ciągle marznę, kaloryfery włączone na full, a maksymalna temperatura, jaka udało mi się osiągnąć to 20 stopni. Jak tak dalej pójdzie, do wiosny zamienię się w sopel lodu. Z tej "supernowoczesnej" wentylacji okiennej wieje tak, że szkoda mówić, z kolei te okrągłe wentylatory szumią, tak, że mam ciągłę wrażenie jakby z mojego mieszkania właśnie startował odrzutowiec. Jesli kuchnia jest jednocześnie sypialnią, jak w moim przypadku, nie da się w nocy spać.
Wczoraj był u mnie miły pan od zarządcy, który teoretycznie wyregulował wentylatory, ale prawda jest taka, że nie widzę żadnej różnicy-hałas jest ciągle nie do zniesienia...

Witam! Jestem przyszłym mieszkańcem i zauważyłem, że w pokojach są b. małe kaloryfery, co prawda nowoczesne, ale malutkie...

Czy w końcu udało się Wam uzyskać zadawalającą temperaturę w mieszkaniu? Czy wykorzystujecie możliwość regulacji na termoregulatorach, czy macie je zawsze otwarte na maxa? Bo jeśli na otw. maxa, to po co one są, jaką dają regulację? Pozdr!
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 20:36    Temat postu: Re: okna

Kaloryfery nie są problemem w tych blokach bo same okna są nowe i szczelne. Cały problem leży w tych wywiecznikach, którzy wszyscy od razu zaklejają. Bez tego nie da się utrzymać ciepła w mieszkaniu przy rozsądnej temperaturze grzania.
Adaxis 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Maj 02, 2010 11:27
Posty: 70
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 10:39    Temat postu: Re: okna

Czyli okna były zakupione bez przysłon regulacyjnych te szczeliny, czy tak? Jak przy odbiorze to sprawdzić, czy wszytko gra z tą szczeliną i czy można ją regulować -czy może trzeba samemu dokupić i zamontować profesjonalne regulację nawiewu? Pozdr
Plattom 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 02, 2009 20:09
Posty: 95
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Maj 05, 2010 8:29    Temat postu: Re: okna

okna były normalne, bez wywietrzników, ale Skobud w ramach lepszej wentylacji wywiercił dziurę w każdym oknie (ja mam okno i wejscie na balkon w jednym 10m2 pokoju i mam wywietrzniki w obu...) i założył coś co podobno ma regulować, tylko jeszcze nikt nie doszedl do tego na jakiej zasadzie dziura w oknie ma regulowac przepływ powietrza w zależności od temp...
chrupek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 28, 2009 9:39
Posty: 120
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 16, 2010 9:40    Temat postu: Re: okna

Witam,
czy ktoś z Was regulował okna? Mam problem bo przestały mi się łatwo domykać jedne z drzwi balkonowych, lekko osiadły. Dowiedziałem się od Instalu, że mam dzwonić do Oknoplastu i załatwią regulację w ramach gwarancji - i tu zaskoczenie - Oknoplast nie reguluje okien w ramach gwarancji, jest to usługa płatna.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
krzys_krk 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 27, 2009 12:26
Posty: 87
Skąd: Leżajsk->Kraków

PostWysłany: Śro Cze 16, 2010 11:36    Temat postu: Re: okna

Też mam taki problem. Kilka miesięcy temu próbowałem skontaktować się z serwisem, ale po kilkudziesięciu próbach dodzwonienia się odpuściłem.

Od jednej z mieszkanek osiedla dostałem numery do serwisu Oknoplastu. U niej wyregulowali okna w ramach gwarancji.

Numery do serwisu są 4 i różnią się końcówką:
(12)27972 01/03/56/57

Przy zgłoszeniu trzeba podać "Production number" z gwarancji.

Jeżeli będziesz miał jakieś nowe informacje to będę wdzięczny. Też pasowałoby mi powrócić do tego tematu.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama