portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » Zainteresowanie spotkaniem wyborczym
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

     Odpowiedz do tematu    

Czy poszedł(a)byś na spotkanie z kandydatem do Rady Dzielnicy?
  Tak
  Nie
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Śro Gru 29, 2010 23:38    Temat postu: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Bardzo proszę, żeby każdy zainteresowany spotkaniem, na którym można by omówić różne problemy okolicy, postulaty i na którym mógłbym się przedstawić wypełnił tu ankietę.
Jeśli będzie jakieś sensowne zainteresowanie, spróbuję coś zorganizować. Jeśli nie będzie duże, to osoby zainteresowane proszę o wiadomość prywatną tutaj albo maila na <imie.nazwisko> @ gmail.com. Okręg jest spory, więc na pewno nie starczy mi czasu, ale do części mieszkańców bym zapukał.
Proszę mnie też pytać o wszystko, na każdego maila odpowiem Smile

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:49    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Po pierwsze problemy jakie przychodzą mi do głowy jeżeli chodzi o okolicę:
1. chodnik na ul. Przewóz oraz lepsze oświetlenie tej ulicy. Chodnik trochę czasu pewnie zajmie więc warto do tego czasu poprawić samą widoczność.
2. Jeżeli miałbym wybrzydzać to zasypałbym te rury przy ulicy lipskiej i zlikwidował ten dziwny mostek.
2. kwestia ogródków działkowych i ich przekształcenia w park ale to chyba wykracza poza samą dzielnicę.
3. z gatunku "marzenia nic nie kosztują" to fajna byłaby kładka nad lipską na wysokości ulicy Węglarskiej bo na przejście dla pieszych pewnie nie ma co liczyć Very Happy
Jeżeli o mnie chodzi to spotkanie w tym momencie nie jest jakimś wymogiem. Raczej za jakiś czas gdy uda się coś ustalić i zrealizować. To czego zawsze mi brakowało przy inwestycjach to brak informacji. Jeżeli chodnika nie będzie bo nie ma pieniędzy lub zdobycie pozwoleń zajmie kolejne 5 lat to po prostu chciałbym o tym wiedzieć. Bardzo jednak cieszy, że są osoby, które mają chęć wyjść do ludzi Smile
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 18:31    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

1. To raczej trzeba traktować jako jedno. Nikt nie zdecyduje się na chodnik, który za chwilę trzeba będzie rozkopać z powodu instalacji oświetlenia, albo odwrotnie. Ponadto tu jest kwestia kanalizacji. Trzeba walczyć o całość, ale że sprawa nie jest świeża, są plany, jest to do zrobienia.
2. Ja bym wszędzie zasypał rury, tym bardziej, że wodociągi regularnie inwestują w sieć, korzystając z funduszy UE Smile
3. Kwestia ogródków działkowych to jest ciężki i "delikatny" problem. Potężna grupa, nikt nie chce zacząć konfliktu. Miasto nawet powołało zespół zadaniowy (który opiniuje oznaczenia w uchwalanych MPZP), w którym stronami jest same miasto i związek działkowców (mieszkańcy jak widać, się nie liczą). Na teraz najważniejsze, żeby nic nie zostało zabudowane i ja osobiście chciałbym, żeby otwarte były części wspólne, co jest zresztą zgodne z ustawą o ogrodach działkowych.
4. Kładka to na pewno dobry pomysł. Na pewno nie od razu, bo to by była zgodnie z przepisami ingerencja w całą inwestycję na Lipskiej, a z powodu finansowania z UE nie można zmieniać w określonym czasie (na pewno przez rok, dwa lata). Ale temat jest do rzucenia na radę dzielnicy.

Co do braku informacji, to w pełni się zgadzam. Mnie, od kiedy tu zamieszkałem, drażni brak kontaktu z radą dzielnicy. Od Pana Bednarza (przewodniczącego) informacje trzeba wyciągać prawie traktorem, a w różnych kwestiach, gdzie rada dzielnicy powinna przeprowadzić konsultacje, chowała głowę w piasek albo przebijała piłeczkę np. do ZIKiTu. Ja bym chciał mieć z mieszkańcami regularny kontakt, choćby przez maila, fora wspólnot. To nie powinno być tak, że radny sobie coś wymyśli, potrzeby powinien zbierać od mieszkańców. Z drugiej strony, jak mieszkańcy nie wiedzą, co się dzieje, to później się sami nie interesują, nie idą głosować, choć to jedyne jednomandatowe wybory i najbliższe mieszkańców.

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
KNIGHT_QWERTY 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Nie Mar 21, 2010 11:18
Posty: 11
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 17:03    Temat postu: Mostek przy Lipskiej

Chodzi ten mostek przy bloku 40A?? Moim zdaniem jest on bardzo potrzebny, bo skraca dojście do os. Lipska i pętlę Mały Płaszów i byłoby wielką głupotą (czytaj debilizmem) likwidowanie go.
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 10:14    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Jeszcze raz.

Cytat:
zasypałbym te rury przy ulicy lipskiej i zlikwidował ten dziwny mostek.


Przecież jak się zasypie rury to krajobraz się zmieni na nieco mniej przemysłowy a mostek nie będzie potrzebny bo będzie można zrobić zwykły chodnik. To jest taka pozostałość dawnych czasów - 20 lat temu po prostu okolica była pusta, a na łące po drugiej stronie pasły się krowy. Nikt się wtedy nie przejmował jak to wygląda. Teraz można coś z tym zrobić.
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 10:58    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

to raz, że wtedy nie będzie potrzebny, ale dopóki rury są na wierzchu, na pewno mostka nikt nie zlikwiduje.

W ogóle nie mówimy o tym mostku, ale o zrobieniu kładki przez samą Lipską, mniej więcej na tej wysokości, na której było przejście dla pieszych przed przebudową Lipskiej. Teraz przejścia nie ma, z powodu kategorii Lipskiej (przynajmniej oficjalnie).
Jak zwykle, nikt nie pomyślał o konsultacjach z okolicznymi mieszkańcami. Ja rozumiem potrzebę szybkiej trasy, ale uważam, że rozbudowywanie dróg kosztem wygody okolicznych mieszkańców, pieszych szkodzi miastu, nie powinno się tak robić.
Kładka nie jest najlepsza dla osób starszych czy niepełnosprawnych w okresie zimowym, ale byłaby jakimś kompromisem, na pewno można było ją wnieść do inwestycji, niedużym kosztem.

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
laku82 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sty 06, 2010 15:05
Posty: 98
Skąd: Przewóz 9

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 7:49    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Budowa kładki nad Lipską nie jest możliwa przez 5 najbliższych lat (wymogi finansowania przez UE) - inaczej cofną dotacje
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 17:18    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Wg mnie to nie jest takie definitywne.
Dużo zależy od woli urzędników. Przykładowo, gdy mieszkańcu osiedla Lipska protestowali przeciw takiemu ustawieniu ekranów akustycznych (a ustawiono je idiotycznie - niepotrzebnie od strony pętli, a nie ustawiono od strony samej ruchliwej Lipskiej), urzędnicy mówili, że nie można nic zmieniać, bo jest finansowanie. W rzeczywistości już w trakcie inwestycji można robić zmiany, które nie zmieniają jej charakteru oraz celu i nie wiążą się ze wzrostem budżetu. Po prostu urzędnicy lubią wygodniejsze rozwiązania.
Z kładką jest inna sprawa. Ale myślę, że można próbować robić to jako zupełnie osobną inwestycję. Teraz nie wiem, nie jestem specjalistą, ale czy na pewno ta kładka będzie w pasie drogowym przebudowanej Lipskiej? Czy projekt musi być traktowany jako ingerencja w całą inwestycję?
Nawet jeśli musi być, to konsultacje społeczne, jakie tutaj trzeba będzie zrobić, doprowadzenie do przetargu na projekt, przygotowanie projektu, etc zajmie min 2-3 lata znając nasze realia, więc dobrze by było zacząć działać wcześniej. Pewnie nawet sam przetarg na budowę może wystartować jeszcze przed upływem końca okresu, w jakim nie można fizycznie nic zrobić.

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
laku82 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sty 06, 2010 15:05
Posty: 98
Skąd: Przewóz 9

PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 15:57    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Wybory do Rad Dzielnic – Płaszów i Złocień
http://www.mmkrakow.pl/11504/2011/1/5/co-kandydaci-na-radnych-dzielnicowych-z-plaszowa-i-zlocienia-mysla-o-swoich-osiedlach?category=news

http://krakoff.info/2011/01/05/wybory-do-rad-dzielnic-%E2%80%93-plaszow-i-zlocien/
gemogemo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Śro Wrz 23, 2009 14:05
Posty: 12
Skąd: KRK

PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 16:21    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Leonidas napisał:
Wg mnie to nie jest takie definitywne.
Dużo zależy od woli urzędników.


Z tego co sie orientuje to jednak jest to określone. Po ukończeniu projektu dofinansowanego przez UE nie mogą tam być zmiany przez okres 5 lat pod groźbą cofnięcia dotacji UE.
Sama idea tego jest słuszna i z założenia polega na tym, aby nie robić bubli, które za rok czy dwa trzebaby poprawiać. Tylko w naszych realiach to wygląda trochę inaczej.

Klasycznym przykładem takiej sytuacji masz Kapelankę, na której po remoncie nie puszczono Bombardierów, bo w trakcie remontu źle zaprojektowano przystanki i niskopodłogowe tramwaje nie mogą tam otworzyć drzwi.
Swój błąd dawno już naprawiłby ZIKiT gdyby nie groźba cofnięcia dotacji.

Co do ekranów i faktu, iż nie chceli ich mieszkańcy to mocno bym polemizował. Ekranów nie chciało bodajże 3 właścicieli punktów usługowych w bloku, którzy zrobili wokół tego szum medialny.
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 17:25    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

gemogemo napisał:
Z tego co sie orientuje to jednak jest to określone. Po ukończeniu projektu dofinansowanego przez UE nie mogą tam być zmiany przez okres 5 lat pod groźbą cofnięcia dotacji UE.

Nie do końca. Fragment opracowania firmy zajmującej się doradztwem:
"Przedsiębiorcy realizujący projekt współfinansowany ze środków funduszy strukturalnych mają możliwość wprowadzania określonych zmian w trakcie realizacji projektu. Przedmiotowe zmiany muszą być jednak dokonywane przy zachowaniu procedury określonej zapisami umowy o dofinansowanie. Należy mieć na uwadze, iż niedopuszczalne jest dokonywanie modyfikacji, które mogłyby prowadzić do zmiany celów lub zakresu rzeczowego projektu. Co do zasady beneficjent ma obowiązek wystąpienia do instytucji wdrażającej z wnioskiem o wyrażenie zgody na wprowadzenie zmian w projekcie, w terminie 30 dni od momentu zaistnienia przyczyny dokonania zmiany. Jeżeli przedstawione uzasadnienie spotka się z akceptacją ze strony instytucji, najczęściej podpisywany jest aneks do umowy o dofinansowanie. Należy jednak pamiętać, że zbyt daleko idące zmiany mogą nie zostać zaakceptowane przez instytucję, co może skutkować koniecznością zwrotu wsparcia finansowego."

Dodatkowo jestem w stałym kontakcie z przewodniczącym jednej ze wspólnot osiedla Lipska, który organizował konsultacje w sprawie budowy pętli tramwajowej. Gdy wnioskowali o zmiany bezsensownie instalowanych ekranów, pierwszą odpowiedzią było stwierdzenie, że nie można robić zmian. Gdy jednak mieszkańcy nie ustąpili, przyciśnięci urzędnicy tłumaczyli, że to nie jest takie proste, to zajmie czasu, którego nie ma, nie wiadomo, jak się odniesie Unia do tego i takie tam. To prawda, przygotowanie wniosku o zmiany, które mogą być zaakceptowane nie jest proste, ale kto powiedział, że to ma być proste? Dać się da i urzędnicy powinni się wziąć do roboty. Jak się nie konsultuje wcześniej projektu i jak niektóre elementy powstają bez analiz, wg czyjegoś widzimisie albo co gorsza, gdy ktoś znajomy ma akurat firmę, która coś może wykonać, no to później sprawa jest mocniej skomplikowana.
Zresztą UMK przysłał w sprawie tych ekranów nawet informacje, że po roku będzie można zrobić nową analizę oddziaływania na środowisko i wtedy otworzą się ew. jakieś możliwości.

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
gemogemo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Śro Wrz 23, 2009 14:05
Posty: 12
Skąd: KRK

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 20:44    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Leonidas napisał:

Nie do końca. Fragment opracowania firmy zajmującej się doradztwem:


Opracowanie prywatnej firmy to jedno, rzeczywistość to drugie.
Mam wrażenie, że ciągle troche się nie rozumiemy. Owe zmiany o ile nastąpiłyby to mogą nastąpić w trakcie realizacji projektu.

My mamy do czynienia z sytuacją, iż projekt ma się ku końcow (niektóre jego etapy zostały oddane oficjalnie)i i żadne zmiany teraz nie nastąpią czyli po zamknięciu realizacji przez 5 lat nie będzie można go modyfikować - a taką zmianą byłaby kładka.

Temat ekranów odpuszczę, choć jestem ostatnim, który broniłby urzędników. Jednak pamiętajmy, że całe te protesty przebiegały w trakcie powstawania inwestycji, nie zaś "de facto" po jej zakończeniu.

Jeśli chodzi o jasność, jak najbardziej jestem ZA kładką / tunelem / przejściem na wysokości Węglarska, tylko niestety obawiam się, że w chwili obecnej jest to dość nierealne, zaś niektórym samorządowcowm może naprawdę zależeć na "skanalizowaniu" aktywności mieszkańców, w coś czego prawnie się nie da, zamiast patrzeć na ręce i wymagać czegoś realnego (patrz. chodnik, żłobek, park, zmiany w komunikacji itp.).

To takie moje subiektywne odczucie
Leonidas 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lut 07, 2010 19:55
Posty: 54
Skąd: Kraków-Stoszki 9

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 22:21    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Tematu kładki nie uważam za priorytetowy, pojawił się, to chętnie zabrałem głos. Na pewno trzeba się skupić na priorytetach, które były omawiane i które od początku siedzą mi w głowie (żłobek, chodniki, zieleń i rekreacja, komunikacja).

Sami urzędnicy w jednym z pism przyznali, że po roku można wykonać nową analizę środowiskową i starać się o korekty, które de facto nie zmieniają nic w inwestycji.
Generalnie zgadzam się, że kładka jest mało realna do wykonania w przeciągu powiedzmy 4-5 lat, ale walczyć trzeba, choćby po to, żeby sprawa mogła ruszyć szybko, jak to tylko okaże się możliwe. Kładka skróci dojście choćby do Bagrów, które mają zostać dobrze zagospodarowane.
Co do ekranów to twierdzę niezmiennie, że pewne korekty są możliwe. Zresztą sami mieszkańcy ucieszyli by się już z demontowania zaledwie 1-2 segmentów od strony pętli, co chyba nie jest maksimum.

Wracając do tematu wątku, spotkania niestety nie będzie, ale postaram się dotrzeć osobiście do każdego mieszkania z gazetką i się przedstawić.
Zachęcam do głosowania w ogóle, szczególnie, że frekwencja może okazać się bardzo niska. Żeby coś zmienić, trzeba głosować Smile

_________________
Tadeusz Styrski
------
http://www.eplaszow.pl/
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402
laku82 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sty 06, 2010 15:05
Posty: 98
Skąd: Przewóz 9

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 12:08    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

by Tadek Styrski:
http://www.mmkrakow.pl/11515/2011/1/7/jak-krakow-dba-o-najmlodszych-obywateli?category=news
Jak Kraków dba o najmłodszych obywateli
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 16:30    Temat postu: Re: Zainteresowanie spotkaniem wyborczym

Oczywiście, że kładka nie jest priorytetem Smile Priorytetem jest chodnik na ul Przewóz. Kładka będzie miała sens i dużo większe poparcie gdyby na naszym osiedlu powstał duży sklep. Wtedy ludzie z domów po drugiej stronie Lipskiej mogliby łatwiej do niego dotrzeć, a ludzie z naszej strony mieliby ułatwione dojście nad Bagry. Trzeciego powodu chyba nie ma aby przechodzić na drugą stronę skoro nie ma tutaj przystanku Smile

Tak więc skupmy się może na chodniku.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama