portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » Mieszalnik a ciepła woda.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Mieszalnik a ciepła woda.

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
qdlaty 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Kwi 13, 2010 7:01
Posty: 29
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 16:37    Temat postu: Mieszalnik a ciepła woda.

Witam.
Mam pytanie odnośnie mieszalnika i czegoś w rodzaju pokrętła przy tym (zielonego). Możecie napisać na jaką wartość macie ustawione to pokrętło jeśli macie ciepłą wodę, lub czy jest ono bardziej przesunięte w lewo czy w prawo (tzn tak jak idą wskazówki zegara)? Czy może gdzieś indziej się ustawia poziom ciepłej wody?
Pytam, bo z rachunków wynika, że zużywam ciepłą wodę, natomiast organoleptycznie ciepłej wody u mnie stwierdzić się nie da...

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam
root78 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Pią Lis 19, 2010 20:39
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 18:25    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Na pokrętle masz podalne temperaury jakie powinieneś uzyskiwać przy odpowiednim ustawienu. Z prawej strony masz taki "dzyndzelek" ustawiasz do niego i powinna być ciepła woda .

W całym mieszkaniu nie masz ciepłej wody ?
qdlaty 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Kwi 13, 2010 7:01
Posty: 29
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 20:44    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

W kuchni jest w miarę ciepła (w kuchni też jest owy mieszalnik), natomiast w łazience ciepłej nie ma - jest średnio letnia. Mam prysznic z termostatem i nawet jak ustawię na 50 stopni, to nie można tego nazwać ciepłą wodą. Raczej nie jest to wina termostatu, bo z kranu przy umywalce też letnia leci...
Wracając do Twojego maila, to znaczy że jak ustawię to zielone pokrętło np. na 60 - to mam mieć 60 stopni tak? Sprawdzę Wink

Dzięki raz jeszcze za info...

PS:
mam nadzieję, że mogę sam to ustawiać i administracja nie narzuci mi jakichś kosztów, jak z tymi wyciągami powietrza... Wink
root78 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Pią Lis 19, 2010 20:39
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 21:42    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

tak sam sobie krecisz i ustawiasz.

A o co chodzi z wyciagami bo mnie kolega zaciekawił ?

Tak na marginesie to stwierdzam że nasz blok 40 c to jakis bubel Smile
chrupek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 28, 2009 9:39
Posty: 120
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:17    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Ja mam mieszalnik ustawiony na max. Jak woda jest za ciepła to sobie mieszam z zimną w kranie... a jak potrzebuje wiadro gorącej to mam wiadro gorącej.
Tomek_i_Aga 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 21, 2011 9:24
Posty: 4
Skąd: Przewóz 40

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:31    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Witam,

Mieliśmy podobny problem swego czasu. Wody pod prysznicem nie można było nazwać gorącą. Do tego jeśli w ubikacji ktoś spuszczał wodę to z prysznicą przez ten moment (w którym napełniała się zimna woda w zbiorniku WC) z prysznica leciała cieplejsza wodaSmile Sprawę załatwiła regulacja tego mieszalnika (swoją drogą podczas jego wymiany, bo był wadliwy). Przyszło dwóch Panów wymianiali, poprosiłem, żeby toto dziadostwo wyregulowali i teraz woda cieplusieńka jak Bóg przykazał.

Pozdrawiam.

P.S. czy u Wasteż w tym tygodniu mają regulować znowu te przypominające odgłosem startujący samolot wywietrzniki?
qdlaty 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Kwi 13, 2010 7:01
Posty: 29
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 14:50    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Co do mieszalnika, to ustawilem go na wiecej niz max Wink to znaczy, mialem ustawione to "cos" na maksymalna wartosc, ale problem wystepowal, wiec delikatnie unioslem to pokretelko, tak aby przeskoczylo mi przez ten boczny ogranicznik, i wowczas przekrecilem ile sie da na max. Teraz jest lepiej - moze nawet calkiem dobrze. Tylko z rana trudno oczekiwac super cieplej wody, ale byc moze spowodowane to jest zastaniem jej w rurach...

Pozdrawiam
bankiecik 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lis 12, 2010 12:48
Posty: 24
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 16:37    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Musisz to zgłosić do administracji i to koniecznie Smile Bo za tą zimną wodę co spuszczasz, to płacisz jak za ciepłą.
Też miałem taki problem, przychodziły różnego rodzaje ekipy z Instala, z administracji , mpecu i czego tam jeszcze.
Typy były następujące:
- zakręcona cyrkulacja ciepłej wody w piwnicy
- spalony bezpiecznik od instalacji w piwnicy
- zabrudzone filtry
- zapowietrzona instalacja (co ciekawe odpowietrzenie było w jednym z mieszkań w pionie, ale nie na ostatnim piętrze)
I tak po wielu tygodniach badań, telefonów i potyczek z administracją mogę się rozkoszować ciepłą wodą rano po 7-8 sekundach Smile
km_mieszkaniec 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Lis 27, 2010 16:14
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Kwi 13, 2011 21:02    Temat postu: Mieszalnik a Ciepła Woda

W Bloku 40C nie wiem jak inni mieszkańcy, ale na ciepłą wodę trzeba czekać czasem około 90 sekund przy odkręconym na maksimum kranie z ciepłą wodą!!! Trochę nie chce mi się wierzyć, że jest aż tyle stojącej wody zimnej (wręcz lodowatej) w rurach, zanim dopłynie ciepła.

Rozmawiałem ze znajomym z innego osiedla, który ma w bloku podobne rozwiązanie jak u nas (tj. mieszalnik + MPEC). Miał identyczny problem. Jak się okazało był on spowodowany tym, że było za słabe ciśnienie ciepłej wody w rurach. Po regulacji przez administrację ciśnienia ciepłej wody problem znikł jak ręką odjął. Tak więc u nas może jest podobnie?

Czy inni też tak mają? Nawet nie chce myśleć jaki przyjdzie nam rachunek za ciepłą wodę w rozliczeniu Sad
runner1hp 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Pon Mar 21, 2011 23:32
Posty: 12
Skąd: Kraków Nowy Przewóz

PostWysłany: Śro Kwi 13, 2011 22:04    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

W 40B miałem podobny problem, zanim zaczęła lecieć ciepła woda trzeba było zlać min jedno wiadro jak nie 2. Później nawet wiecej, aż w końcu wcale nie było ciepłe. Pragnę zauważyć że zimna była cieplejsza niż ciepła.... dobrze że sąsiedzi nie słyszeli mych krzyków spod prysznica......hehe.
Okazało się że problemem była zapowietrzona instalacja, jak powiedzieli "fachowcy" dzieje się tak przez ingerencje w instalacje, czyli tzw. przeróbki. Po usunięciu usterki ciepła woda śmiga już po 4-6 sekundach.

Powodzenia Smile
p2000wrc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Wto Paź 19, 2010 9:13
Posty: 12
Skąd: Kraków/Przewóz

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:09    Temat postu: Re: Mieszalnik a Ciepła Woda

km_mieszkaniec napisał:
W Bloku 40C nie wiem jak inni mieszkańcy, ale na ciepłą wodę trzeba czekać czasem około 90 sekund przy odkręconym na maksimum kranie z ciepłą wodą!!! Trochę nie chce mi się wierzyć, że jest aż tyle stojącej wody zimnej (wręcz lodowatej) w rurach, zanim dopłynie ciepła.

Rozmawiałem ze znajomym z innego osiedla, który ma w bloku podobne rozwiązanie jak u nas (tj. mieszalnik + MPEC). Miał identyczny problem. Jak się okazało był on spowodowany tym, że było za słabe ciśnienie ciepłej wody w rurach. Po regulacji przez administrację ciśnienia ciepłej wody problem znikł jak ręką odjął. Tak więc u nas może jest podobnie?

Czy inni też tak mają? Nawet nie chce myśleć jaki przyjdzie nam rachunek za ciepłą wodę w rozliczeniu Sad



Mam to samo, a ze tak zapytam które piętro?
km_mieszkaniec 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Lis 27, 2010 16:14
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:40    Temat postu: Mieszalnik a Ciepła Woda

III piętro. Ciekawe czy im wyżej tym gorzej?
p2000wrc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Wto Paź 19, 2010 9:13
Posty: 12
Skąd: Kraków/Przewóz

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:56    Temat postu: Re: Mieszalnik a ciepła woda.

Chyba tak Smile

Ponoć ktoś to już kiedyś reklamował ale nie w naszym bloku. I że niby poskutkowało Smile Tzn to co zrobili po reklamacji Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama