portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Nowy Przewóz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Przewóz - sprawy osiedlowe » Forum » Domofon
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Domofon

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 16:53    Temat postu: Domofon

Pytanie trochę nietypowe - jeżeli ktoś rozkręcał domofon (np aby go przesunąć) to mógłby napisać w jaki sposób miał podłączone kabelki? Teoretycznie tylko dwa kable mają zdjętą izolację więc metodą prób i błędów nie powinno być problemu aby podłączyć go ponownie... a jednak. Mamy z nim problemy tzn słychać głos tylko w jedną stronę. Teraz nie wiemy czy problem był od początku czy źle go podłączamy - w momencie odbioru od razu został ściągnięty, a że prądu jeszcze wtedy nie było to go nawet nie sprawdzaliśmy...
Marchefka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 31, 2009 19:37
Posty: 54
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lut 24, 2010 9:27    Temat postu: Re: Domofon

Ja z kolei mam takie pytanie: czy macie już zakodowane domofony? Od października w biurze obiecują się za to zabrać, ostatnio chyba w grudniu informowano mnie, że najdalej za miesiąc już będą działać tak, jak powinny.. Nie wiem, czy coś przegapiłam, czy jeszcze nigdzie nie były kodowane?
Plattom 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 02, 2009 20:09
Posty: 95
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lut 24, 2010 14:33    Temat postu: Re: Domofon

w bloku 40 można otworzyc drzwi kodem.. w każdej klatce jest chyba taki sam Smile, na pewno w 1 i 3 tak
krzys_krk 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 27, 2009 12:26
Posty: 87
Skąd: Leżajsk->Kraków

PostWysłany: Śro Lut 24, 2010 14:48    Temat postu: Re: Domofon

dokładnie; z miesiąc temu widziałem ochroniarza który wchodził do 2. klatki w budynku 40 i otwierał drzwi kodem.

pomyślałem, że można już kodować domofony więc napisałem maila do BSM w tej kwestii. dostałem odpowiedź, że nadal trwają prace, które po zakończeniu pozwolą kodować domofony. ale chyba do dziś nie można tego zrobić Sad
KNIGHT_QWERTY 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Nie Mar 21, 2010 11:18
Posty: 11
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:29    Temat postu: Re: Domofon

Są już może kody?? Macie je już czy nadal otwieracie bramkę wejściową kluczem?
filipc 
   

Początkujacy


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 03, 2009 18:27
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:51    Temat postu: Re: Domofon

Z tego co zrozumialem to w budynku 40 sa kody na stałe i juz są. Ponoć byly wysalem w połowie marca mailem ale ja nie dostalem, mozna dostac kod w biurze sprzedaży. W budynku 40A jest inny, duzo lepszy, system i tam jest mozliwosc zakodowania samemu.
KNIGHT_QWERTY 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Nie Mar 21, 2010 11:18
Posty: 11
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 14:25    Temat postu: Re: Domofon

Jak to samemu można zakodować w 40A?? Mozesz podac jak to się robi?
Wookash 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Mar 26, 2010 7:51
Posty: 69
Skąd: Kraków - Przewóz 40A

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 16:23    Temat postu: Re: Domofon

wraz z przekazaniem mieszkania dostałeś od Instalu instrukcje obsługi domofonu... i tam jest to opisane
420+25+26
KNIGHT_QWERTY 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Nie Mar 21, 2010 11:18
Posty: 11
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 9:28    Temat postu: Re: Domofon

Dzięki wielkie. Oczywiscie nie czytałem. Rozumiem, że tak Pan zrobił i wszytsko działa?
Wookash 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Mar 26, 2010 7:51
Posty: 69
Skąd: Kraków - Przewóz 40A

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 18:14    Temat postu: Re: Domofon

tak, działa... nie sprawdziłem jedynie czy rzeczywiście da się otworzyć bramę...no ale może...sprawdzał już ktoś?
420+25+26
kholyst 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Lut 14, 2010 18:49
Posty: 14
Skąd: kraków

PostWysłany: Śro Cze 02, 2010 23:05    Temat postu: domofon-brak części

A czy może ktoś z sąsiadów rozbierał domofon?
Bo u mnie chyba brakuje głośniczka-i dla tego jest głucha cisza-i nie słychać nic a nic jeżeli ktoś dzwoni z poziomu wejścia do bloku.

Jeżeli ktoś rozbierał domofon proszę o info czy jest tam głośniczek i jakiego koloru przewody są do głośniczka doprowadzone?

pozdrawiam
lloret 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sie 08, 2009 23:22
Posty: 84
Skąd: Kraków, Myślenice

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 11:25    Temat postu: Re: Domofon

U nas też głośniczka nie widać ale coś dzwoni, i jest ok. Może dzwięk wydobywa się ze słuchawki, z ciekawości rozebrałem i wygląda to tak:
5308526
krzys_krk 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 27, 2009 12:26
Posty: 87
Skąd: Leżajsk->Kraków

PostWysłany: Śro Cze 09, 2010 14:19    Temat postu: Próba rozwiązania problemu OCC na domofonie

Witam!

Zgłosiłem problem komunikatu "OCC" na domofonie w klatce 2 bloku 40 do Zarządcy.
Otrzymałem informację, że problem jest spowodowany przez któregoś z mieszkańców, który ściągnął (pewnie aby pomalować ścianę) i źle podłączył ponownie domofon.
Problem ten powoduje też złe działanie bramy wjazdowej.

Mieszkańców, którzy w ciągu ostatnich około 2 tygodni demontowali domofon proszę o zgłoszenie tego faktu do Zarządcy.

Jeżeli sami nie znajdziemy przyczyny i nie naprawimy tego siłami Zarządcy, to będzie on zmuszony do wezwania serwisu (z Nowego Sącza) i sprawdzenia każdego mieszkania. Jeżeli okaże się, że przyczyna problemu leży po stronie członka Wspólnoty to zostanie on obciążony kosztami serwisu.
lorens1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 31, 2010 18:19
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 09, 2010 15:50    Temat postu: Re: Domofon

dlaczego domofon nie działa w 40A klatka 3????
ma ktos jakies info??
greg_n 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 30, 2009 16:18
Posty: 143
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 09, 2010 18:33    Temat postu: Re: Domofon

W naszym przypadku ostatecznie winny był sam aparat. Domofon był dobrze podłączony ale i tak głos szedł w jedną stronę i nie dało się otworzyć drzwi. Po wymianie całego aparatu działa już dobrze. Wtedy jednak też tak było, że nasz uszkodzony blokował inne na tym samym piętrze.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama